Ticari Vize herhangi bir ticari maksatla yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin seyahat etmek istedikleri ülke temsilciliklerinden ülkelerine ziyaretleri için talep edilen vize türüdür. … Çünkü vize, herhangi bir ülkeye giriş yapılabilmesi için o ülkenin ilgili makamlarından izin alınması demektir.

Turistik Vize. Turistik Vize herhangi bir gezi maksadıyla yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin seyahat etmek istedikleri ülke temsilciliklerinden ülkelerine ziyaretleri için talep edilen vize türüdür.

Çünkü vize, herhangi bir ülkeye giriş yapılabilmesi için o ülkenin ilgili makamlarından izin alınması demektir.

Eğitim hayatını yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerin başvurması ve alması gereken vize türü olan öğrenci vizesi, yalnızca eğitim amaçlı alınan bir vizeyi ifade eder.

Aile bireyi vizesi almaya uygun olmayan aile bireyleri B1/B2 vizesine başvuruda bulunabilirler.

B1/B2 vizesi başvuru sahipleri başvuru ücretini (MRV), veya varsa ülkeler arası karşılıklı anlaşma ücretini ödemek zorundalardır.

Çalışma Vizesi yabancı uyrukluların istenilen ülkede 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vize kategorisine girer.

Bu vize istenilen ülkede çalışmak isteyen kişilerin yetkili yerel kurumlardan önceden alınacak randevu ile çalışma izni almasını sağlar.
KAPAT