UMRE İÇİN İSTENEN BELGELER

·         Gidiş tarihinden itibaren en az 1 yıl süresi olan çipli pasaport


·         T.C. kimlik numaralı 1 adet nüfus cüzdan fotokopisi


·         Arka fonu beyaz olan1 adet fotoğraf


·         Eşiyle beraber giden bayanlar için Nüfus Müdürlüğü’nden vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı

·         45 yaşın altında olup mahremiyle giden bayanlardan evli ise eşinden, bekar ise babasından noterden muvafakatname Muvafakname örneği; (noterden yapılacak) Eşim, kızım, kız kardeşim, Nalan Koç’un babası, öz dayısı, öz amcası Mustafa Albayrak ile birlikte umre’ye gitmesine muvafakat ederim.

·         Götürecek mahremi tarafından ( babası, erkek kardeşi 18 yaş ve üzeri, dayısı, kayınpederi, amcası, dedesi) götürüp getireceğine dair noterden taahhütname Taahütname Örneği; (noterden yapılacak) Kızım, gelinim, teyzem, halam Betül Cengizoğlu’nu umreye götürüp getireceğimi taahhüt ederim.

·         Ayrıca gidenin ve götürenin Nüfus Müdürlüğü’nden aile ve akrabalık derecesini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği’nin aslı alınmalı

·         18 yaşından gün almamış erkek ve kız çocukları: Suudi Arabistan kanunları gereği 18 yaşından gün almamış erkek ve kız çocukları babası ve annesi yanında olmadan umreye gidememektedir.

·         45 yaş altındaki mahremi olmayan bayanlar: Suudi Arabistan kanunları gereği 45 yaş altındaki mahremi olmayan bayanlar umreye gidememektedir.