Blog

Fiyat

$609

Süre

4 days

Max İnsan

50

Min Yaş

Değerlendirmeler

No reviews yet

Genel

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Dahil/Hariç

 • İki dilli uzman rehber
 • Özel Taşımacılık
 • öğle yemeği su, muz elma ve çikolata İkramları
 • Giriş Ücretleri
 • 5 Yıldızlı Konaklama
 • Havaalanı Transferleri

Tur Planı

1.Gün

1.Gün: İstanbul- Roma
İstanbul Yeni Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 04:50'de buluşma. Türk Havayollarının tarifeli seferi TK1861 ile 07:50 de Roma'ya hareket. Yerel saat ile 09.25 de varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir.
Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Kolezyum, Piazza Nouva, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda ilk önce, ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) ve Phanteon’u görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten rehberimizin belirleyece saatte buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Melekler Şeytanlar ve Vatikan Turu: 25 Euro

2.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. AnthonyQuinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesi’ni tanıyoruz. Ardından Tivoli’ye hareket. Roma'nın 30 km doğusunda yer alan ve küçük bir kasaba olan Tivoli, Dünya Miras Listesi’nde bulunan iki villaya ev sahipliği yapıyor. Tepede yer alan şık bir Rönesans villası olan Villa d'Este, mannerizm üslubundaki freskleri ve harikulade bahçe çeşmeleri ile güne güzel başlamanıza yardımcı oluyor. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Tivoli + Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Kişi Başı: 60 Euro

3.Gün

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Floransa şehir gezisine katılabilirler. Rönesans sanatının çıkış yeri, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı’na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, LanziLocası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından Roma otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

4.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından hareket saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Hava Limanına hareket. Bilet ve bagaj işlerimizin ardından Türk Hava yollarının TK 1866 Sefer sayılı uçağı ile 14:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:25 de varış ve turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuzda görüşmek üzere.

Yorumlar

No reviews yet

Book This Tour

please, select date first

Son Dakika Fırsatları

Dubai İkonları Ramazan Bayramı Özel 3 Gece Emirates Havayolları ile Vize Dahil
3.87 by 3 reviews
 • Location4
 • Amenities3
 • Services4
 • Price3.67
 • Rooms4.67
$1199
Baştanbaşa Mısır Sharm & Kahire & Hurghada Turu Pegasus ile 8 Gece
4.2
 • Location3
 • Amenities4
 • Services5
 • Price4
 • Rooms5
$839
MALDİVLER TATİLİ
3.2
 • Location3
 • Amenities3
 • Services3
 • Price3
 • Rooms4
$1500

Login

“THY beylikdüzü bilet acentesi Türk hava yolları beylikdüzü acentesi. Pegasus beylikdüzü acentesi Vize işlemleri, Eğitim Danışmanlığı, Uçak Bileti, beylikdüzü schengen Vize hizmeti”

Address

Büyükşehir Mahallesi, E-5 Yanyolu Plaza İş Merkezi Giriş Kat, 34520 Beylikdüzü/İstanbul

Phone

Email

mosttur@mosttur.com